O nás

a materiálu i technologii

Dřevostavby MC

Jsme dynamický tým pracovníků, který má dlouholeté zkušenosti se stavbou dřevostaveb jak u nás v České republice, tak i v zahraničí. Na každého z nás bez výjimky se můžete kdykoliv obrátit s jakýmkoliv dotazem a můžete se spolehnout, že vám vyjdeme maximálně vstříc jak před podpisem smlouvy o dílo, tak i po předání díla a v průběhu užívání stavby. I díky tomuto přístupu ke klientům máme tu čest být jedním z mála certifikovaných partnerů NOVATOP systému.

Dokážeme vám zrealizovat stavbu z vaší projektové dokumentace. Jsme schopni zajistit dokumentaci pro stavební povolení na stavbu o jakékoliv velikosti včetně statiky a dílenské dokumentace. Rozsah naší činnosti na stavbě je vždy určen požadavky klienta a domluvou s ním. V případě, že klient požaduje, je možné dodat kromě samotné dřevostavby i kompletní skladbu střechy, případně obálku budovy a pokud to naše kapacitní možnosti dovolí, jsme schopni dodat i stavbu na klíč.

Od studie k realizaci.

Postup realizace

Díky silnému zázemí statické a projekční kanceláře dokážeme pružně a rychle vytvořit řešení pro realizaci vaší stavby. Nečekáme dlouhé týdny nebo měsíce, než najdeme statika či projektanta pro vaši stavbu.

Poté necháme navržené NOVATOP panely vyrobit, a přijedeme vám stavbu smontovat. Naši pracovníci se v oboru pohybují několik let a mají za sebou stovky realizovaných staveb rodinných, komerčních nebo veřejných budov.

Dbáme na dodržování stavebního harmonogramu a domluvených termínů. Můžeme je dodržovat právě díky preciznímu návrhu stavby v projekci, přesnosti stavebního systému NOVATOP ve výrobě a zkušenosti montážních týmů na stavbě.

„Díky masivním dřevěným panelům jsou stavby krásné i uvnitř.“

„Díky masivním dřevěným panelům jsou stavby krásné i uvnitř.“

Materiál a technologie

Pro stavby používáme především systém NOVATOP, který je tvořený masivními křížem lepenými stěnovými panely CLT a stropními, případně střešními elementy, které kombinují CLT panely a další materiály (izolace, hranoly atd.).

„Přesné a rychlé stavby s krásou dřeva“

Rychlý a kvalitní systém, který dostává dřevo i do interiéru

Konstrukční výhoda stavebního systému NOVATOP je v tom, že je např. konstrukce stropu je vyrobená již ve výrobě, a to včetně stopních hranolů, izolace a desek opláštění. Na stavbě pak tyto elementy uložíme na jejich místo v konstrukci během několika minut. Výrazně se tak redukuje čas montáže a během samotné stavby nevznikají chyby tvořené nepředvídatelnými situacemi.

Stropní elementy NOVATOP umožňují vytvořit v konstrukcích velké rozpony, které jsou u klasických trámových stopů prakticky nedosažitelné, a dosáhnout tak vzdušných a čistých dispozic celé stavby.

Estetická výhoda stavebního systému NOVATOP spočívá v tom, že CLT panely mohou být z interiérové strany pohledové a můžete si ve stavbách užívat krásné textury dřeva ve velkých plochách.

Jak systém NOVATOP funguje?

V následujícím videu uvidíte všechny části stavebních konstrukcí, které dohromady tvoří NOVATOP systém, a jejich možnosti a použití.

Přístavby / nástavby

Systém NOVATOP je ideální pro stavbu přístavby nebo nástavby komerčního, veřejného nebo rodinného domu. Panely jsou lehké, pevné a montáž je hotová za několik málo dní. Dřevěné panely lze velmi snadno kombinovat se zděnou, ocelovou, železobetonovou nebo jakoukoli jinou konstrukcí. Navíc je možné zachovat pohledové dřevo panelů v interiéru.

Podívejte se na příklady přístaveb na nástaveb, které jsme realizovali:

Rádi s Vámi probereme Váš projekt!